Alçıpan İşleri

alçıpan Nedir?
Alçı ve iplik karışımına belirli bir miktar su eklenerek, elde edilen karışımın hazırlama kalıplarında şekillendirilmesi ile elde edilen ürünlerin geneline verilen isimdir.
Yapıları kabartmalarla bezemek için, çoğunlukla duvar ve tavan ara kesitleri ile tavan göbeklerinde kullanılan sertleştirilmiş mukavva veya kıtıklı alçıdır.

Alçıpan Nerelerde Kullanılır?

alçıpan yapılarda genel itibari ile duvar ve tavan birleşimlerinde kullanılır. alçıpanin asıl kullanım amacı dekoratif – süsleme amaçlıdır. Bir diğer amaçta aslında duvar ve tavan birleşimlerinde varsa eksik ve hataları kapatmasıdır.
Bunların haricinde alçıpan asma tavan, alçıpan kemer, alçıpan avize altlığı ( alçıpan göbek ) ve alçıpan tavan kaplaması olarak kullanılabilir.

Alçı Kubbe İşleri

Alçı Kubbe İşleri kalıpları  isteğinize ve zevkinize göre yapıyoruz. Siz tasarladığınız kubbenin çapını ve derinliğini, içinde desen olup olmayacağını veya bir proje halinde bize ulaştırabilirsiziniz.

Çelik yapı kubbelerin üst kısmını su kontra plağı ile kapladıktan sonra üzerine fiberglas( bakalit) kaplanmaktadır.

Çelik Kubbe | Çelik Kubbe

İstenilen ölçülerde ve tasarımda çelik yapı kubbe imalatı yapmaktayız. İmalatı yapılacak olan tüm kubbeleri statik hesaptan geçirip taşıyıcılığı kontrol edilmektedir. Taşıyıcı sistemin oluşturulması için özel CNC makinelerde malzemeleri bükerek 0 hata oranı ile çalışmaktayız. Çelik yapı kubbelerin alt kısımları yeşil alçı panel ile kaplandıktan sonra üzerine alçı sıvası ve saten boya yapılmaktadır. Taşıyıcı sistemlerin arasına yalıtım için cam yünü kullanılmaktadır.

Kartonpiyer İşleri

Kartonpiyer Nedir?

Alçı ve iplik karışımına belirli bir miktar su eklenerek, elde edilen karışımın hazırlama kalıplarında şekillendirilmesi ile elde edilen ürünlerin geneline verilen isimdir. Yapıları kabartmalarla bezemek için, çoğunlukla duvar ve tavan ara kesitleri ile tavan göbeklerinde kullanılan sertleştirilmiş mukavva veya kıtıklı alçıdır.

Kartonpiyer Nerelerde Kullanılır?

Kartonpiyer yapılarda genel itibari ile duvar ve tavan birleşimlerinde kullanılır. Kartonpiyerin asıl kullanım amacı dekoratif – süsleme amaçlıdır. Bir diğer amaçta aslında duvar ve tavan birleşimlerinde varsa eksik ve hataları kapatmasıdır. Bunların haricinde kartonpiyer asma tavan, kartonpiyer kemer, kartonpiyer avize altlığı ( kartonpiyer göbek ) ve kartonpiyer tavan kaplaması olarak kullanılabilir.

Kartonpiyer neden tercih edilir?

Kartonpiyer tüm yapı sektöründe kullanılmaktadır. İlk olarak konut, işyeri, otel gibi yapılarda dekoratif amaçlı kullanılmaya başlanmıştır. Nitelikli yapılarda tesisat montajlarından sonra ortaya çıkan detay çözümlerde “can simidi” gibi aranılan ürün haline geldi. Her türlü detayın kolay uygulanabilmesi ve yapı sektörünün en az maliyetli dekorasyon malzemesi olması, kartonpiyeri “her yere, her keseye uygun” estetik ve ekonomik ürün olarak birinci sıraya yerleştirmiştir. Ayrıca çok hafif olması da, statik olarak binalara ilave ağırlıklar yüklemiyor. Kullanım esnasında bakımının kolay olması, temizlik sorununun olmaması tercihte öne çıkartan faktörler. Alçı kalıptan üretilen kartonpiyerler artık günümüzde yerini polistrenden üretilme kartonpiyerlere bırakmaktadır. Çünkü polistren kartonpiyerler oldukça hafif, uygulaması çok kolay, uygulama sırasında herhangi bir toz pislik bırakmaması sayesinde günümüzde oldukça geniş bir kullanım alanı bulmuştur.

Stropiyer İşleri

Stropiyeri işleri aslında kartonpiyerin alternatifi olarak düşünebilirsiniz. Stropiyer, kartonpiyere göre daha hafif ve kolay kesilebilen bir malzemedir. Bu yüzden stropiyerin montajını kendiniz dahi yapabilirsiniz. Montajı ve uygulaması çok kısa süren bir dekorasyon ürünüdür. Binaya herhangi bir yük vs. getirmez.

Bilinmesi Gerekenler

1. STROPİYER DÜŞER Mİ?

HAYIR.

2. DEFORME OLUR MU?

HAYIR.

3. SARARIR MI?

HAYIR.

5. YANAR MI?

HAYIR.

B1 ZOR ALEV ALAN BİR ÜRÜN SINIFIDIR YANMAZ

6. KENDİM UYGULAYABİLİR MİYİM?

EVET.

7. UYGULAMA ESNASINDA EVİM KİRLENİR Mİ?

HAYIR.

× WhatsApp